Atletiek

 

   
 
Tuis
ABSA_ranglys
Foto's
Uitslae
Program
Results of all Finals
Ordered by Program Sequence
View this file in Courier font for correct alignment
This program is Versus3: Registered to: Horskool Bastion
Meeting :BASTION PRESTIGE 2004 at RUIMSIG on 2004/02/06
Printed on Fri 6 February 2004 10:07
Basis for Performance Score adjustments:  Hand time,  Height above sea=1500
_______________________________________________________________________________________
              Final Girls 19 3000m       (1)=14:00                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 CROUS, CHANTELLE                BASTION A             11:26.20  6      539 G                             
  2 BEUKES, NASTASSJA               JEUGLAND              11:49.80  5      464 S                             
  3 STRYDOM , NATASHA               GARSFONTEIN           12:10.20  4      403 B                             
  4 OOSTHYSEN, JOLENE               BERGSIG               12:49.80  3      294                               
  5 DE MILANDER, NICOLENE           GARSFONTEIN           13:11.20  2      239                               
  6 SCHMIDT, CARMEN                 AFR HOR MEISIES                1        0                               
_______________________________________________________________________________________
               Final Boys 19 3000m       (2)=14:15                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 DEKKER, REAN                    GARSFONTEIN           09:29.10  6      601 G                             
  2 DU PREEZ, WILLIE                HTS VERENIGING        09:51.20  5      514 S                             
  3 ALLERS, HERMAN                  HTS VERENIGING        10:41.70  4      339 B                             
  4 KRUGER, NICO                    BASTION A             11:05.90  3      264                               
  5 JORDAAN, WILLIE                 GARSFONTEIN           11:11.60  2      247                               
  6 NEPGEN, RUDI                    HTS VERENIGING        11:14.80  1      238                               
  7 TERREBLANCHE, MICHAEL           HTS VERENIGING          :  .    0        0                               
  8 DREYER, KOBUS                   HTS VERENIGING                  0        0                               
  9 NEFDT, ERICK                    GARSFONTEIN                     0        0                               
 10 LE ROUX, WESSEL                 JEUGLAND                        0        0                               
_______________________________________________________________________________________
            Final Girls 17 Shotput       (3)=14:30                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 HEYNEKE, VERONICA               JEUGLAND                 09.90  6      643 G                             
  2 STOFBERG, MAGDA                 BASTION A                09.60  5      619 S                             
  3 GOUWS, JACOMIEN                 BERGSIG                  09.57  4      617 B                             
  4 DE JAGER, LILANIE               AFR HOR MEISIES         09.02  3      573                               
  5 KOTZE, HEIKE                    AFR HOR MEISIES         08.99  2      570                               
  6 NEL, RENE                       BERGSIG                  08.76  1      552                               
_______________________________________________________________________________________
              Final Boys 16 Discus       (4)=14:30                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 WHEELER, JUSTIN                 BASTION A                38.01  6      703 G         PRESTIGE            
  2 SMIT, STIAAN                    HTS VERENIGING           34.05  5      614 S                             
  3 KRUGER, INGOMOR                 JEUGLAND                 34.00  4      613 B                             
  4 DUVENHAGE, ANTON                JEUGLAND                 31.81  3      564                               
  5 KRIEL, ANDRE                    JEUGLAND                 31.59  2      559                               
  6 LETCHER, ALLISTER               HTS VERENIGING           31.35  1      554                               
_______________________________________________________________________________________
            Final Girls 19 Javelin       (5)=14:30                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 DELPORT, ESTI                   JEUGLAND                 31.39  6      531 G                             
  2 V ROOYEN, A                     BERGSIG                  29.74  5      495 S                             
  3 BE BUIS, M                      GARSFONTEIN              29.70  4      494 B                             
  4 KRUGER, D                       BERGSIG                  27.47  3      443                               
  5 DU BUISSON, LEZINDI             BASTION A                27.47  2      443                               
  6 SWART, NICOLENE                 AFR HOR MEISIES         24.69  1      378                               
_______________________________________________________________________________________
           Final Girls 14 HighJump       (6)=14:30                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 V D BANK, JANINE                JEUGLAND                  1.50  6      903 G                             
  2 MARAIS, SIMONE                  BASTION A                 1.45  5      854 S                             
  3 VAN DER ARK, K                  BASTION A                 1.40  4      807 B                             
  4 ALLERS, MICHELLE                GARSFONTEIN               1.40  3      807                               
  4 BOTES, LOUELLE                  AFR HOR MEISIES          1.40  3      807                               
  6 SCHRODER, L                     GARSFONTEIN               1.40  1      807                               
_______________________________________________________________________________________
           Final Girls 15 LongJump       (7)=14:30                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 DU PREEZ, CARINA                BASTION A                 4.90  6      832 G                             
  2 CORNELIUS, M                    AFR HOR MEISIES          4.72  5      784 S                             
  3 VILJOEN, J                      JEUGLAND                  4.60  4      752 B                             
  4 SWANEVELDER, CLARINDA           JEUGLAND                  4.39  3      699                               
  5 NAUDE, LEZANNE                  GARSFONTEIN               4.37  2      694                               
  6 SWART, ANITA                    AFR HOR MEISIES          4.30  1      676                               
_______________________________________________________________________________________
            Final Boys 16 LongJump       (8)=14:30                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 MOKOENA, BENNIE                 GARSFONTEIN               6.04  6      792 G                             
  2 ERASMUS, PAUL                   JEUGLAND                  5.55  5      693 S                             
  3 CILLIERS, RENIER                GARSFONTEIN               5.44  4      671 B                             
_______________________________________________________________________________________
        Final Boys 19 400m Hurdles       (9)=14:30                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 VILJOEN, DANIE                  HTS VERENIGING           59.20  6      631 G                             
  2 HUGO, CHARL                     HTS VERENIGING           59.90  5      604 S                             
  3 CRONJE, EMILE                   JEUGLAND                 63.90  4      461 B                             
  4 BRITS, HENK                     JEUGLAND                 65.20  3      419                               
  5 KRUGER, JOHAN                   BASTION A                65.30  2      416                               
  6 SMIT, RUAAN                     BERGSIG                  75.50  1      200                               
  7 PASCOE, MARK                    BERGSIG                         0        0                               
_______________________________________________________________________________________
       Final Boys 17 400m Hurdles       (10)=14:35                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 MAREE, JACQUES                  GARSFONTEIN              58.20  6      732 G         PRESTIGE            
  2 SERFONTEIN, DUAN                HTS VERENIGING           60.44  5      642 S                             
  3 PIENAAR, JAY-JAY                BASTION A                61.20  4      613 B                             
  4 GOUWS, PIERRE                   JEUGLAND                 61.70  3      594                               
  5 KAPP, JOHAN                     HTS VERENIGING           63.10  2      544                               
  6 PRETORIUS, LOURENS              BERGSIG                  64.00  1      513                               
_______________________________________________________________________________________
       Final Boys 16 400m Hurdles       (11)=14:40                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 JONCK, WIEKUS                   JEUGLAND                 54.60  6      941 G         PRESTIGE            
  2 MAGNUS, ARMAND                  HTS VERENIGING           57.50  5      804 S         PRESTIGE            
  3 J V RENSBURG, LEONARD           HTS VERENIGING           59.90  4      703 B                             
  4 BASSON, RICUS                   GARSFONTEIN              63.80  3      556                               
  5 OTTO, JACO                      JEUGLAND                 64.00  2      549                               
  6 V D MERWE, JACO                 BASTION A                64.80  1      522                               
  7 SCHUTTE, JUAN                   BERGSIG                         0        0                               
_______________________________________________________________________________________
      Final Girls 19 400m Hurdles       (12)=14:45                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 CRONJE, CHARLENE                JEUGLAND                 70.30  6      552 G         PRESTIGE            
  2 SCHOLTZ, WIEDA                  AFR HOR MEISIES         71.02  5      529 S         PRESTIGE            
  3 STEENBERG, KARLIEN              AFR HOR MEISIES         73.30  4      461 B                             
  4 V D WATT, HANRI                 JEUGLAND                 73.50  3      455                               
  5 V SCHALKWYK, RUANI              GARSFONTEIN              84.30  2      200                               
  6 WEBBER, CANDICE                 BERGSIG                  88.50  1      200                               
  7 DU BUISSON, LEZINDI             BASTION A                       0        0                               
_______________________________________________________________________________________
      Final Girls 17 400m Hurdles       (13)=14:50                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 BADENHORST, DALAINE             AFR HOR MEISIES         67.30  6      699 G         PRESTIGE            
  2 DAVIES, NATASHA                 JEUGLAND                 68.80  5      647 S         PRESTIGE            
  3 V D BANK, MONIQUE               JEUGLAND                 73.10  4      510 B                             
  4 CORNWELL, LE CHANTELL           AFR HOR MEISIES         73.50  3      498                               
  5 MALAN, JACQUELINE               BERGSIG                  77.80  2      378                               
_______________________________________________________________________________________
      Final Girls 16 400m Hurdles       (14)=14:55                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 V D LINDE, ZINTA                AFR HOR MEISIES         72.40  6      597 G                             
  2 MULLER, MADRI                   AFR HOR MEISIES         73.40  5      566 S                             
  3 GROBBELAAR, SERENE              GARSFONTEIN              74.50  4      533 B                             
  4 PRINSLOO, ANINA                 GARSFONTEIN              75.40  3      506                               
  5 BENNETT, MARYKE                 HTS VERENIGING           75.60  2      501                               
  6 BEETS, ROZANNE                  BERGSIG                         1        0                               
  7 DENNEWILL, SAMANTHA             JEUGLAND                        0        0                               
  8 V NIEKERK, MADELEIN             JEUGLAND                        0        0                               
_______________________________________________________________________________________
       Final Boys 15 300m Hurdles       (15)=15:00                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 OBERHOLSTER, RUPERT             GARSFONTEIN              41.30  6      798 G         PRESTIGE            
  2 FERREIRA, RUAN                  HTS VERENIGING           41.50  5      785 S         PRESTIGE            
  3 V SITTERT, RUAN                 HTS VERENIGING           45.60  4      562 B                             
  4 VENTER, DEWALDT                 BERGSIG                  46.70  3      510                               
  5 PIATER, DUNCUN                  BASTION A                49.80  2      374                               
  6 NOACK, WILLIAM                  BASTION A                       1        0                               
_______________________________________________________________________________________
      Final Girls 15 300m Hurdles       (16)=15:05                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 PRINSLOO, CARLA                 JEUGLAND                 51.25  6      604 G                             
  2 ERASMUS, EMILIE                 AFR HOR MEISIES         51.41  5      597 S                             
  3 DE WET, NIENKE                  AFR HOR MEISIES         53.21  4      520 B                             
  4 LOMBARD, LINDIE                 BASTION A                53.50  3      508                               
  5 MYNHARDT, NICKY                 BERGSIG                  53.85  2      494                               
  6 BEKKER, SURELDA                 GARSFONTEIN              53.88  1      493                               
_______________________________________________________________________________________
       Final Boys 14 200m Hurdles       (17)=15:10                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 CLAASSEN, REINHARD              HTS VERENIGING           30.22  6      506 G                             
  2 DU PLESSIS, DUANE               BASTION A                30.84  5      463 S                             
  3 BERGH, DE WET                   GARSFONTEIN              30.94  4      456 B                             
  4 MABASO, STEVE                   HTS VERENIGING           31.47  3      420                               
  5 NORRIS, RAYDO                   JEUGLAND                 33.43  2      298                               
  6 V TONDER, WIEKUS                BERGSIG                  33.50  1      294                               
_______________________________________________________________________________________
           Final Girls 16 Shotput       (18)=15:10                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 PEENZ, KIKI                     AFR HOR MEISIES         10.25  6      699 G                             
  2 NORTJE, SONJA                   HTS VERENIGING           09.73  5      657 S                             
  3 GREEF, MONA                     BERGSIG                  09.33  4      624 B                             
  4 NEL, ANINE                      BERGSIG                  09.19  3      612                               
  5 KRUGER , ISABEL                 GARSFONTEIN              08.98  2      595                               
  6 WAGNER, ANNELINE                JEUGLAND                 08.90  1      588                               
  7 JOUBERT, CHANTELLE              HTS VERENIGING           08.04  0      516                               
_______________________________________________________________________________________
             Final Boys 14 Discus       (19)=15:10                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 GROBLER, JOHAN                  HTS VERENIGING           34.36  6      743 G                             
  2 STEYN, JACOBUS                  HTS VERENIGING           34.08  5      736 S                             
  3 BRITS, OCKIE                    HTS VERENIGING           32.35  4      691 B                             
  4 ERASMUS, GUSTAV                 GARSFONTEIN              29.77  3      625                               
  5 LOOTS, PHILLIP                  GARSFONTEIN              29.60  2      620                               
  6 KACHELHOFFER, DEON              JEUGLAND                 25.20  1      505                               
_______________________________________________________________________________________
            Final Boys 19 Javelin       (20)=15:10                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 MINNAAR, Q                      HTS VERENIGING           55.04  6      749 G                             
  2 BEKKER, R                       BERGSIG                  47.77  5      631 S                             
  3 JONKER, C                       BERGSIG                  46.79  4      615 B                             
  4 BUYS, W                         HTS VERENIGING           45.17  3      588                               
  5 PRINSLOO, THINUS                GARSFONTEIN              44.68  2      580                               
  6 V D BERG, JP                    JEUGLAND                 42.74  1      549                               
_______________________________________________________________________________________
      Final Girls 14 200m Hurdles       (21)=15:15                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 DE RONDE, MELANIE               GARSFONTEIN              33.91  6      565 G                             
  2 CONRADIE, CHRISTINE             AFR HOR MEISIES         33.94  5      563 S                             
  3 CORNWELL, ZANAE                 AFR HOR MEISIES         34.94  4      499 B                             
  4 ROOS, ROUXANNE                  AFR HOR MEISIES         35.53  3      463                               
  5 HUMAN, BERNICE                  HTS VERENIGING           35.60  2      459                               
  6 V DYK, CORNIE                   BASTION A                36.84  1      388                               
_______________________________________________________________________________________
          Final Girls 17 HighJump       (22)=15:20                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 KOEKEMOER, LANA                 GARSFONTEIN               1.55  6      822 G                             
  2 V NIEKERK, C                    GARSFONTEIN               1.50  5      780 S                             
  3 WHEELER, S                      GARSFONTEIN               1.45  4      740 B                             
  4 HARDMAN, CHANELLE               BASTION A                 1.45  3      740                               
  5 DU PREEZ, C                     AFR HOR MEISIES          1.45  2      740                               
_______________________________________________________________________________________
          Final Girls 19 HighJump       (23)=15:20                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 POTGIETER, RIANA                GARSFONTEIN               1.60  6      827 G         =PRESTIGE           
  2 VAN TONDER, JEANETTE            BASTION A                 1.50  5      746 S                             
  2 ETSEBETH, VANESSA               JEUGLAND                  1.50  5      746 S                             
  4 GREYVENSTEIN, JANENE            BASTION A                 1.50  3      746                               
  5 KRUGER, LEANNE                  JEUGLAND                  1.45  2      707                               
  6 WEBBER, CANDICE                 BERGSIG                   1.35  1      631                               
  7 DE VOS, CECILE                  AFR HOR MEISIES          1.35  0      631                               
_______________________________________________________________________________________
           Final Boys 14 LongJump       (24)=15:20                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 VENTER, HEIN                    JEUGLAND                  5.32  6      887 G                             
  2 MALAN, JACO                     GARSFONTEIN               5.29  5      879 S                             
  3 NORTJE, WERNER                  JEUGLAND                  5.10  4      828 B                             
  4 SNYMAN, LEIGH                   BASTION A                 5.08  3      823                               
  5 JACOBS, RUAN                    GARSFONTEIN               5.01  2      805                               
  6 MALAN, FRED                     BERGSIG                   4.96  1      792                               
_______________________________________________________________________________________
           Final Boys 19 LongJump       (25)=15:20                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 SMIT, PAUL                      HTS VERENIGING            7.05  6      896 G         PRESTIGE            
  2 JOHNSON, WHYBRO                 HTS VERENIGING            6.75  5      834 S         PRESTIGE            
  3 HUGO, CHARL                     HTS VERENIGING            5.99  4      690 B                             
  4 CLAASSENS, A                    JEUGLAND                  5.96  3      685                               
  5 SAUNDERS, JP                    JEUGLAND                  5.79  2      654                               
_______________________________________________________________________________________
               Final Boys 14 800m       (26)=15:20                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 KOEKEMOER, MARNUS               GARSFONTEIN            2:15.80  6      796 G                             
  2 V NISPEN, JASON                 HTS VERENIGING         2:18.00  5      754 S                             
  3 V RENSBURG, TINUS               JEUGLAND               2:18.30  4      749 B                             
  4 BEUKES, QUINTEN                 JEUGLAND               2:25.90  3      619                               
  5 BOSHOFF, BERNARD                JEUGLAND               2:27.80  2      588                               
  6 BOTHA, HENDRIK                  HTS VERENIGING                  1        0                               
_______________________________________________________________________________________
              Final Girls 14 800m       (27)=15:25                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 KUUN, ENGELA                    AFR HOR MEISIES       2:32.37  6      778 G                             
  2 CIKO, AMANDA                    JEUGLAND               2:32.38  5      778 S                             
  3 V TONDER, FRANCETTE             GARSFONTEIN            2:35.80  4      722 B                             
  4 V D MERWE, CHALAINE             HTS VERENIGING         2:37.80  3      690                               
  5 BOSHOFF, ALMIEN                 GARSFONTEIN            2:38.50  2      679                               
  6 BLIGNAUT, JANRI                 AFR HOR MEISIES        :  .    1        0                               
_______________________________________________________________________________________
               Final Boys 15 800m       (28)=15:30                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 BOTHA, PHILLIP                  HTS VERENIGING         2:12.90  6      779 G                             
  2 PRINSLOO , TIAAN                BERGSIG                2:13.50  5      768 S                             
  3 LE ROUX, HENNIE                 HTS VERENIGING         2:14.80  4      743 B                             
  4 ENGELBRECHT, PIERRE             GARSFONTEIN            2:15.70  3      726                               
  5 WILSON, J.L.                    GARSFONTEIN            2:18.30  2      680                               
  6 HUMAN, LEON                     BASTION A              2:20.50  1      642                               
_______________________________________________________________________________________
              Final Girls 15 800m       (29)=15:35                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 VAN ZYL, CHRISTINE              JEUGLAND               2:29.20  6      737 G                             
  2 WAGNER, CARIEN                  HTS VERENIGING         2:33.70  5      664 S                             
  3 PRINSLOO, CARLA                 JEUGLAND               2:34.80  4      647 B                             
  4 LABUSCHAGNE, MIENKE             GARSFONTEIN            2:38.80  3      587                               
  5 HATTING, NICOLENE               BASTION A              2:40.00  2      570                               
  6 ALBRECHT, THEODI                AFR HOR MEISIES                1        0                               
_______________________________________________________________________________________
               Final Boys 16 800m       (30)=15:40                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 BELLINGAN, VIVIAN               HTS VERENIGING         2:07.90  6      793 G                             
  2 OTTO, JACO                      JEUGLAND               2:09.40  5      763 S                             
  3 LINDHORST, HEINZ                GARSFONTEIN            2:10.90  4      734 B                             
  4 NORTJE, RUAN                    BASTION A              2:11.90  3      715                               
  5 WILSON, MARK                    JEUGLAND               2:13.30  2      689                               
  6 HATTINGH, HERMAN                BERGSIG                2:14.60  1      665                               
_______________________________________________________________________________________
              Final Girls 16 800m       (31)=15:45                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 JOUBERT, CORNELIA               BASTION A              2:22.10  6      843 G                             
  2 CATO, MONICA                    BERGSIG                2:28.10  5      736 S                             
  3 CROUS, CHANTELLE                BASTION A              2:38.80  4      569 B                             
  4 KOK, HESTA                      GARSFONTEIN            2:40.60  3      543                               
  5 GRANT, LEE-ANN                  JEUGLAND               2:45.60  2      475                               
  6 ROUX, GENEVIEVE                 AFR HOR MEISIES       2:48.30  1      440                               
_______________________________________________________________________________________
           Final Girls 15 Shotput       (32)=15:45                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 BERRY, ESMARIE                  BERGSIG                  10.07  6      703 G                             
  2 STAPELBERG, SOLENTE             AFR HOR MEISIES         09.20  5      629 S                             
  3 SWANEVELDER, CLARINDA           JEUGLAND                 09.17  4      627 B                             
  4 V D WESTHUIZEN, JANNIKE         BASTION A                08.67  3      585                               
  5 V D SANDT, SIMONE               JEUGLAND                 08.37  2      559                               
  6 VAN STRAATEN, NADIA             HTS VERENIGING           08.16  1      541                               
_______________________________________________________________________________________
             Final Boys 15 Discus       (33)=15:45                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 DE WET, WILCO                   GARSFONTEIN              37.16  6      689 G                             
  2 VAN WYK , TIAAN                 HTS VERENIGING           37.14  5      689 S                             
  3 ELS, RYNARD                     JEUGLAND                 36.82  4      682 B                             
  4 HALL, GIDEON                    HTS VERENIGING           36.74  3      680                               
  5 SCHEEPERS, WYNAND               JEUGLAND                 34.56  2      631                               
  6 THOMPSON, STEFAN                HTS VERENIGING           32.68  1      589                               
_______________________________________________________________________________________
           Final Girls 14 Javelin       (34)=15:45                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 ALLERS, MICHELLE                GARSFONTEIN              25.62  6      667 G                             
  2 MAREE, A                        AFR HOR MEISIES         22.74  5      576 S                             
  3 MOCKE, M                        BERGSIG                  21.97  4      551 B                             
  4 KROG, J                         GARSFONTEIN              21.60  3      539                               
  5 DU PLESSIS, B                   GARSFONTEIN              21.54  2      537                               
  6 DUVENHAGE, S                    AFR HOR MEISIES         19.78  1      480                               
_______________________________________________________________________________________
              Final Girls 17 800m       (35)=15:50                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 BADENHORST, DALAINE             AFR HOR MEISIES       2:24.60  6      786 G         PRESTIGE            
  2 BRIEDENHANN, DANIELLE           BASTION A              2:25.00  5      779 S         PRESTIGE            
  3 TEREBLANCHE, BERTINE            JEUGLAND               2:30.60  4      684 B                             
  4 MALHERBE, KARLA                 JEUGLAND               2:32.20  3      658                               
  5 MULLER, JOLANDIE                GARSFONTEIN            2:32.30  2      657                               
  6 J V RENSBURG, LOUISE            GARSFONTEIN            2:36.00  1      600                               
_______________________________________________________________________________________
               Final Boys 17 800m       (36)=15:55                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 GOUWS, DAVID                    BASTION A              2:01.60  6      871 G                             
  2 VAN STADEN, HENDRIK             JEUGLAND               2:02.20  5      858 S                             
  3 HUMAN, LOUIS                    BASTION A              2:02.40  4      854 B                             
  4 MARAIS, ETTIENNE                GARSFONTEIN            2:11.20  3      677                               
  5 FOURIE, FRANK                   GARSFONTEIN            2:18.80  2      544                               
  6 JACOBS, OCKIE                   GARSFONTEIN             :  .    1        0                               
  7 CUNNIFF, NEIL                   BERGSIG                         0        0                               
_______________________________________________________________________________________
              Final Girls 19 800m       (37)=16:00                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 WAIT, NICOLE                    JEUGLAND               2:32.47  6      580 G         PRESTIGE            
  2 SCHOLTZ, WIEDA                  AFR HOR MEISIES       2:35.88  5      530 S                             
  3 NEL, ELIZE                      GARSFONTEIN            2:36.50  4      521 B                             
  4 HEYMAN, LEANA                   BASTION A              2:41.10  3      457                               
  5 OOSTHUIZEN, ESMERELDA           GARSFONTEIN            2:45.40  2      401                               
  6 DU PLESSIS, BELINDA             BERGSIG                2:51.10  1      330                               
_______________________________________________________________________________________
               Final Boys 19 800m       (38)=16:05                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 SAAYMAN, ARMAND                 BASTION A              2:02.10  6      754 G                             
  2 SWART, HANSIE                   BASTION A              2:02.80  5      739 S                             
  3 BENADE, HOWARD                  GARSFONTEIN            2:03.10  4      733 B                             
  4 OBERHOLZER, MAURITZ             JEUGLAND               2:03.80  3      719                               
  5 DU PREEZ, WILLIE                HTS VERENIGING         2:11.20  2      580                               
  6 BRITS, HENK                     JEUGLAND               2:12.70  1      554                               
_______________________________________________________________________________________
           Final Boys 16 HighJump       (39)=16:10                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 JONCK, WIEKUS                   JEUGLAND                  1.81  6      857 G         PRESTIGE            
  2 SYMINGTON, R                    HTS VERENIGING            1.76  5      819 S                             
  3 BOTHA, T                        GARSFONTEIN               1.71  4      783 B                             
  4 VENTER, C                       BASTION A                 1.66  3      747                               
  5 UYS, M                          HTS VERENIGING            1.66  2      747                               
  6 DE BEER, V                      JEUGLAND                  1.66  1      747                               
_______________________________________________________________________________________
           Final Boys 19 HighJump       (40)=16:10                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 PRINSLOO, THINUS                GARSFONTEIN               1.94  6      846 G                             
  2 COMBRINK, WERNER                BASTION A                 1.85  5      784 S                             
  3 NEL, JOHAN                      HTS VERENIGING            1.80  4      750 B                             
  4 VENTER, NANTES                  JEUGLAND                  1.75  3      718                               
  5 MCMILLAN, TYRON                 BERGSIG                   1.75  2      718                               
  6 V DEVENTER, MARNUS              HTS VERENIGING            1.70  1      686                               
  6 SMIT, JACO                      JEUGLAND                  1.70  1      686                               
_______________________________________________________________________________________
        Final Girls 19 TripleJump       (41)=16:10                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 V D WATT, HANRI                 JEUGLAND                 10.58  6      707 G                             
  2 DU PREEZ , CARINA               BASTION A                10.40  5      688 S                             
  3 CORNELIUS, MICHELLE             AFR HOR MEISIES         10.21  4      669 B                             
  4 ETSEBETH, VANESSA               JEUGLAND                 09.78  3      624                               
  5 BRITS, YOLANDI                  AFR HOR MEISIES         08.93  2      537                               
  6 KRUGER, LEANNE                  JEUGLAND                 08.70  1      514                               
_______________________________________________________________________________________
           Final Boys 15 LongJump       (42)=16:10                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 OBERHOLSTER, RUPERT             GARSFONTEIN               6.30  6      956 G         PRESTIGE            
  2 STROH, EVANN                    JEUGLAND                  5.87  5      849 S         PRESTIGE            
  3 ARANGIES, REIMEERT              HTS VERENIGING            5.69  4      807 B                             
  4 FERREIRA, RUAN                  HTS VERENIGING            5.68  3      805                               
  5 WASSERMAN, DEON                 GARSFONTEIN               5.57  2      780                               
  6 POTGIETER, ALBERT               HTS VERENIGING            5.53  1      772                               
_______________________________________________________________________________________
            Final Boys 16 Shotput       (43)=16:20                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 WHEELER, JUSTIN                 BASTION A                13.77  6      778 G         PRESTIGE            
  2 WHITE, DARYN                    JEUGLAND                 12.81  5      713 S                             
  3 KRUGER, INGOMOR                 JEUGLAND                 12.70  4      706 B                             
  4 WESSELS, RENIER                 GARSFONTEIN              12.65  3      702                               
  5 STEYN, COR                      HTS VERENIGING           12.18  2      671                               
  6 SMIT, STIAAN                    HTS VERENIGING           12.10  1      666                               
_______________________________________________________________________________________
            Final Girls 16 Discus       (44)=16:20                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 PEENZ, KIKI                     AFR HOR MEISIES         36.72  6      854 G         PRESTIGE            
  2 JOUBERT, CHANTELLE              HTS VERENIGING           27.54  5      601 S                             
  3 GREEF, MONA                     BERGSIG                  26.50  4      573 B                             
  4 NORTJE, SONJA                   HTS VERENIGING           25.11  3      535                               
  5 NAUDE, MICHELLE                 HTS VERENIGING           25.06  2      534                               
  6 WAGNER, ANNELINE                JEUGLAND                 21.08  1      421                               
  7 POTGIETER, ZHANTELLE            BERGSIG                  20.15  0      393                               
  8 SWANEPOEL, WILNA                GARSFONTEIN              20.14  0      393                               
_______________________________________________________________________________________
            Final Boys 17 Javelin       (45)=16:20                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 BORNMAN, ADRIAAN                GARSFONTEIN              55.91  6      774 G         PRESTIGE            
  2 SERFONTEIN, DUAN                HTS VERENIGING           52.40  5      716 S                             
  3 POSTHUMUS, CHRISTIAAN           BERGSIG                  48.53  4      652 B                             
  4 PRETORIUS, W                    BASTION A                45.89  3      609                               
_______________________________________________________________________________________
              Final Girls 14 100m       (46)=16:25                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 VAN DORSTEN, LIZE               JEUGLAND                 12.59  6      927 G         PRESTIGE            
  2 SCHOEMAN, MARLIZE               AFR HOR MEISIES         13.61  5      729 S                             
  3 V D BANK, JANINE                JEUGLAND                 13.81  4      694 B                             
  4 HUMAN, BERNICE                  HTS VERENIGING           13.91  2.5    677                               
  4 DE RONDE, MELANIE               GARSFONTEIN              13.91  2.5    677                               
  6 DE KOCK, THELMI                 AFR HOR MEISIES         13.95  1      671                               
  7 ACKERMAN, MARIKE                GARSFONTEIN              14.10  0      646                               
_______________________________________________________________________________________
               Final Boys 14 100m       (47)=16:29                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 MAARTENS, HEINRICH              HTS VERENIGING           11.85  6      865 G                             
  2 BEZUIDENHOUT, RUAN              GARSFONTEIN              12.00  5      833 S                             
  3 V NISPEN, JASON                 HTS VERENIGING           12.29  4      773 B                             
  4 FOURIE, JUAN                    BASTION A                12.54  3      724                               
  5 LOTTER, WESSEL                  BASTION A                12.59  2      715                               
  6 MALAN, JACO                     GARSFONTEIN              12.97  1      645                               
_______________________________________________________________________________________
              Final Girls 15 100m       (48)=16:33                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 VILJOEN, CLAUDIA                AFR HOR MEISIES         13.00  6      805 G                             
  2 MAREE, MONIQUE                  GARSFONTEIN              13.20  5      768 S                             
  3 VAN TONDER, CLARISSA            GARSFONTEIN              13.50  4      713 B                             
  4 VAN'T HULL, BRONWYN             HTS VERENIGING           14.00  3      628                               
  5 SWANEVELDER, CLARINDA           JEUGLAND                 14.30  2      581                               
  6 GOMEZ, ANCHEN                   HTS VERENIGING                  1        0                               
_______________________________________________________________________________________
               Final Boys 15 100m       (49)=16:37                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 OBERHOLSTER, RUPERT             GARSFONTEIN              11.69  6      817 G                             
  2 POTGIETER, ALBERT               HTS VERENIGING           11.81  5      791 S                             
  3 METTLER, ARNOLD                 BERGSIG                  11.85  4      783 B                             
  4 HALL, GIDEON                    HTS VERENIGING           11.94  3      764                               
  5 STROH, EVANN                    JEUGLAND                 12.11  2      730                               
  6 BADENHORST, BRENT               JEUGLAND                 12.28  1      697                               
_______________________________________________________________________________________
              Final Girls 16 100m       (50)=16:41                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 ELS, LIZANNE                    GARSFONTEIN              13.10  6      746 G                             
  2 ENGELBRECHT, RIKA               GARSFONTEIN              13.19  5      729 S                             
  3 V NIEKERK, MADELEIN             JEUGLAND                 13.57  4      662 B                             
  4 DENNEWILL, SAMANTHA             JEUGLAND                 13.72  3      637                               
  5 LAUBSCHER, MADRI                AFR HOR MEISIES         14.00  2      591                               
  6 BRITS, HANRI                    AFR HOR MEISIES         14.09  1      577                               
_______________________________________________________________________________________
               Final Boys 16 100m       (51)=16:45                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 JONCK, WIEKUS                   JEUGLAND                 11.15  6      876 G                             
  2 BESTER, DANIE                   HTS VERENIGING           11.26  5      851 S                             
  3 ERASMUS, PAUL                   JEUGLAND                 11.34  4      833 B                             
  4 JONKER, RIAAN                   HTS VERENIGING           11.74  3      747                               
  5 KOEKEMOER, GERHARD              GARSFONTEIN              11.91  2      713                               
  6 VORSTER, STEFAN                 GARSFONTEIN              11.93  1      709                               
_______________________________________________________________________________________
              Final Girls 17 100m       (52)=16:49                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 RAUTENBACH, ANNEMI              GARSFONTEIN              12.91  6      728 G                             
  2 OOSTHUIZEN, YOLANDI             BASTION A                13.19  5      677 S                             
  3 THERON, ZAANDR                 AFR HOR MEISIES         13.28  4      661 B                             
  4 V D BANK, MONIQUE               JEUGLAND                 13.47  3      628                               
  5 HUGO, JANETTE                   JEUGLAND                 13.54  2      616                               
  6 NIEUWOUDT, MONIQUE              BERGSIG                  13.75  1      582                               
_______________________________________________________________________________________
               Final Boys 17 100m       (53)=16:53                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 MANS, FRANCOIS                  BASTION A                10.96  6      862 G                             
  2 VENTER, WILLIE                  GARSFONTEIN              11.37  5      770 S                             
  3 SMIT, A.J.                      GARSFONTEIN              11.50  4      742 B                             
  4 VAN MAASWINKEL, GIAAN           JEUGLAND                 11.54  3      734                               
  5 V D LINDEN, DIVAN               BASTION A                11.78  2      685                               
  6 V WYK, WALDO                    JEUGLAND                 11.84  1      673                               
_______________________________________________________________________________________
              Final Girls 19 100m       (54)=16:57                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 BURKETT, TAELIA                 JEUGLAND                 12.50  6      781 G         PRESTIGE            
  2 CRONJE, CHARLENE                JEUGLAND                 12.60  5      761 S         PRESTIGE            
  3 V ROOYEN, JUANITA               GARSFONTEIN              12.69  4      744 B         PRESTIGE            
  4 SWART, JANA                     BERGSIG                  13.90  3      535                               
  5 BARKHUIZEN, CHANTELLE           BERGSIG                  14.00  2      520                               
_______________________________________________________________________________________
               Final Boys 19 100m       (55)=17:01                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 SMIT, PIETER                    HTS VERENIGING           11.09  6      793 G                             
  2 LABUSCHAGNE, WIZI               HTS VERENIGING           11.20  5      769 S                             
  3 CRONJE, EMILE                   JEUGLAND                 11.40  4      726 B                             
  4 WEBBER, NORTON                  BERGSIG                  11.40  3      726                               
  5 VERMAAK, JOHAN                  BERGSIG                  11.50  2      705                               
  6 KIALLASSY, PIERRE               GARSFONTEIN                     1        0                               
_______________________________________________________________________________________
            Final Boys 14 Shotput       (56)=17:05                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 STEYN, JACOBUS                  HTS VERENIGING           11.67  6      688 G                             
  2 BEKKER, DONOVAN                 HTS VERENIGING           11.52  5      677 S                             
  3 BESTER, JOHAN                   JEUGLAND                 10.68  4      617 B                             
  4 GROBLER, JOHAN                  HTS VERENIGING           10.35  3      594                               
  5 BLOKKER, JOHAN                  HTS VERENIGING           10.06  2      573                               
  6 VENTER, HEIN                    JEUGLAND                 09.55  1      536                               
_______________________________________________________________________________________
            Final Girls 19 Discus       (57)=17:05                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 V D WALT, LINDA                 HTS VERENIGING           32.09  6      553 G         PRESTIGE            
  2 LEWIS, BONITA                   JEUGLAND                 31.98  5      551 S         PRESTIGE            
  3 SWART, JANA                     BERGSIG                  29.62  4      498 B                             
  4 DE BUYS, MONIQUE                GARSFONTEIN              26.28  3      422                               
  5 SWART, NICOLENE                 AFR HOR MEISIES         25.23  2      397                               
  6 DELPORT, ESTI                   JEUGLAND                 24.42  1      377                               
_______________________________________________________________________________________
           Final Girls 17 Javelin       (58)=17:05                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 THERON, ZAANDR                 AFR HOR MEISIES         34.68  6      689 G         PRESTIGE            
  2 HEYNEKE, VERONICA               JEUGLAND                 31.87  5      622 S                             
  3 TROSKIE, ILZE                   JEUGLAND                 28.94  4      551 B                             
  4 GREEFF, S                       AFR HOR MEISIES         28.90  3      550                               
  5 PRETORIUS, A                    BERGSIG                  27.74  2      522                               
_______________________________________________________________________________________
           Final Boys 14 HighJump       (59)=17:05                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 MEYER, D                        BASTION A                 1.65  6      911 G                             
  2 CLAASSEN, REINHARD              HTS VERENIGING            1.60  5      866 S                             
  3 KOEKEMOER, MARNUS               GARSFONTEIN               1.50  4      780 B                             
  4 BEUKES, QUINTEN                 JEUGLAND                  1.50  3      780                               
  5 BOTHA, ROBERT                   JEUGLAND                  1.50  2      780                               
_______________________________________________________________________________________
          Final Girls 15 HighJump       (60)=17:05                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 DU PREEZ, CARINA                BASTION A                 1.65  6     1011 G         PRESTIGE            
  2 WILKE, KAYLEIGH                 GARSFONTEIN               1.55  5      906 S                             
  3 KRUSE, MELISSA                  AFR HOR MEISIES          1.50  4      858 B                             
  4 SWART, ANITA                    AFR HOR MEISIES          1.45  3      812                               
  5 NEL, VANESSA                    JEUGLAND                  1.45  2      812                               
  6 V VUUREN, SHERENE               JEUGLAND                  1.45  1      812                               
  7 PENNING, YOANE                  AFR HOR MEISIES          1.40  0      768                               
_______________________________________________________________________________________
          Final Girls 16 LongJump       (61)=17:05                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 DENNEWILL, SAMANTHA             JEUGLAND                  4.61  6      707 G                             
  2 KRUGER, CISKE                   JEUGLAND                  4.60  5      705 S                             
  3 DE KOKER, LIZE                  BASTION A                 4.40  4      657 B                             
  4 NOORTMAN, AGATHA                HTS VERENIGING            4.25  3      622                               
  5 NEL, ANINE                      BERGSIG                   4.22  2      615                               
  6 GROBLER, LEO-MARIE              AFR HOR MEISIES          4.17  1      603                               
_______________________________________________________________________________________
          Final Girls 14 LongJump       (62)=17:05                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 V D BANK, JANINE                JEUGLAND                  4.74  6      832 G                             
  2 JACOBS, LEANDRI                 JEUGLAND                  4.72  5      827 S                             
  3 SCHOEMAN, MARELIZE              AFR HOR MEISIES          4.58  4      788 B                             
  4 ALLERS, MICHELLE                GARSFONTEIN               4.44  3      750                               
  5 DE KOCK, THELMI                 AFR HOR MEISIES          4.40  2      740                               
  6 MARAIS, SIMONE                  BASTION A                 4.22  1      692                               
_______________________________________________________________________________________
       Final Girls 14 80m Hurdles       (63)=17:20                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 CORNWELL, ZANAE                 AFR HOR MEISIES         13.84  6      527 G                             
  2 HUMAN, BERNICE                  HTS VERENIGING           14.06  5      493 S                             
  3 OOSTHUIZEN, MARLIZE             BASTION A                14.41  4      441 B                             
  4 ROOS, ROUXANNE                  AFR HOR MEISIES         14.50  3      428                               
  5 DE RONDE, MELANIE               GARSFONTEIN              14.99  2      360                               
  6 DE VILLIERS, CHANTELLE          BERGSIG                  15.28  1      322                               
_______________________________________________________________________________________
       Final Girls 15 90m Hurdles       (64)=17:25                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 VILJOEN, CLAUDIA                AFR HOR MEISIES         14.50  6      670 G                             
  2 BEKKER, SURELDA                 GARSFONTEIN              15.80  5      478 S                             
  3 LOMBARD, LINDIE                 BASTION A                16.00  4      452 B                             
  4 VAN TONDER, CLARISSA            GARSFONTEIN              16.20  3      426                               
  5 ERASMUS, EMILIE                 AFR HOR MEISIES         16.40  2      401                               
  6 SMIT, TALIA                     AFR HOR MEISIES         16.90  1      340                               
_______________________________________________________________________________________
        Final Boys 14 90m Hurdles       (65)=17:30                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 MAARTENS, HEINRICH              HTS VERENIGING           12.70  6      938 G         PRESTIGE            
  2 DU PLESSIS, DUANE               BASTION A                13.40  5      799 S         PRESTIGE            
  3 BERGH, DE WET                   GARSFONTEIN              13.72  4      741 B         PRESTIGE            
  4 MABASO, STEVE                   HTS VERENIGING           13.75  3      735           PRESTIGE            
  5 CLAASSEN, REINHARD              HTS VERENIGING           14.00  2      692                               
  6 BLOKKER, JOHAN                  HTS VERENIGING           14.60  1      596                               
_______________________________________________________________________________________
      Final Girls 16 100m Hurdles       (66)=17:35                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 V SCHALKWYK, CARLI              GARSFONTEIN              16.87  6      568 G                             
  2 GROBBELAAR, SERENE              GARSFONTEIN              16.91  5      563 S                             
  3 V D LINDE, ZINTA                AFR HOR MEISIES         16.97  4      555 B                             
  4 DENNEWILL, SAMANTHA             JEUGLAND                 17.20  3      525                               
  5 LAUBSCHER, MADRI                AFR HOR MEISIES         17.84  2      447                               
  6 ERASMUS, MONIQUE                BERGSIG                         1        0                               
_______________________________________________________________________________________
      Final Girls 17 100m Hurdles       (67)=17:40                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 DAVIES, NATASHA                 JEUGLAND                 15.50  6      682 G         PRESTIGE            
  2 RAUTENBACH, ANNEMI              GARSFONTEIN              16.50  5      540 S                             
  3 CORNWELL, LE CHANTELL           AFR HOR MEISIES         17.70  4      391 B                             
  4 PRETORIUS, CORNEL               AFR HOR MEISIES         18.00  3      357                               
  5 MALAN, JACQUELINE               BERGSIG                  18.90  2      261                               
  6 V D BANK, MONIQUE               JEUGLAND                 20.00  1      200                               
  7 GEYER, CORNETTE                 HTS VERENIGING                  0        0                               
  8 VERTUE, HEIDI                   BASTION A                       0        0                               
_______________________________________________________________________________________
      Final Girls 19 100m Hurdles       (68)=17:45                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 ACKERMAN, TANYA                 AFR HOR MEISIES         16.78  6      467 G                             
  2 POTGIETER, RIANA                GARSFONTEIN              17.31  5      402 S                             
  3 LUYT, LEANDRI                   BERGSIG                  17.69  4      358 B                             
  4 STEENBERG, KARLIEN              AFR HOR MEISIES         18.75  3      244                               
  5 KRUGER, LEANNE                  JEUGLAND                 19.16  2      203                               
  6 V SCHALKWYK, RUANI              GARSFONTEIN              19.56  1      200                               
_______________________________________________________________________________________
       Final Boys 15 100m Hurdles       (69)=17:50                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 FERREIRA, RUAN                  HTS VERENIGING           14.50  6      765 G                             
  2 V SITTERT, RUAN                 HTS VERENIGING           14.80  5      716 S                             
  3 STROH, EVANN                    JEUGLAND                 16.00  4      537 B                             
  4 BARNARD, BJORN                  JEUGLAND                 16.50  3      471                               
  5 VENTER, DEWALDT                 BERGSIG                  17.10  2      397                               
  6 J V RENSBURG, RUDI              HTS VERENIGING           18.10  1      283                               
_______________________________________________________________________________________
            Final Boys 15 Shotput       (70)=17:50                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 BOOYSEN, WYNAND                 BASTION A                14.20  6      825 G                             
  2 NIEWOUDT, KOBUS                 GARSFONTEIN              13.16  5      752 S                             
  3 EGERER, IWAN                    BASTION A                12.17  4      685 B                             
  4 SCHEEPERS, WYNAND               JEUGLAND                 11.99  3      672                               
  5 PIENAAR, JUNIOR                 HTS VERENIGING           11.77  2      657                               
  6 VAN WYK , TIAAN                 HTS VERENIGING           11.16  1      616                               
_______________________________________________________________________________________
             Final Boys 17 Discus       (71)=17:50                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 GROENEWALD, WERNER              GARSFONTEIN              40.96  6      686 G                             
  2 DE KOCK, ZANDER                 HTS VERENIGING           40.00  5      666 S                             
  3 KRUGER, ADRIAN                  JEUGLAND                 39.84  4      663 B                             
  4 VENTER, JACQUES                 JEUGLAND                 35.52  3      575                               
  5 SMITH, JOHN ANDREW              HTS VERENIGING           34.86  2      562                               
  6 POSTHUMUS, CHRISTIAAN           BERGSIG                  33.04  1      524                               
  7 SCHLUNZ, BERNARD                GARSFONTEIN              31.66  0      495                               
  8 V D MERWE, JACQUES              BERGSIG                  30.78  0      477                               
_______________________________________________________________________________________
           Final Girls 15 Javelin       (72)=17:50                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 DU PLESSIS, ANUSCHHA            BERGSIG                  32.39  6      773 G                             
  2 V D SANDT, SIMONE               JEUGLAND                 30.40  5      716 S                             
  3 V D WESTHUIZEN, JANNIKE         BASTION A                26.49  4      606 B                             
  4 VAN STRAATEN, NADIA             HTS VERENIGING           25.20  3      569                               
_______________________________________________________________________________________
       Final Boys 16 110m Hurdles       (73)=17:55                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 JONCK, WIEKUS                   JEUGLAND                 14.30  6      978 G         PRESTIGE            
  2 SNYMAN, MARCEL                  GARSFONTEIN              15.10  5      833 S                             
  3 J V RENSBURG, LEONARD           HTS VERENIGING           15.40  4      784 B                             
  4 BREEDT, RIAAN                   BASTION A                16.20  3      662                               
  5 LUCAS, GYS                      JEUGLAND                 17.30  2      515                               
  6 V D MERWE, JACO                 BASTION A                17.30  1      515                               
_______________________________________________________________________________________
       Final Boys 17 110m Hurdles       (74)=18:00                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 SERFONTEIN, DUAN                HTS VERENIGING           15.40  6      676 G                             
  2 GOUWS, PIERRE                   JEUGLAND                 16.50  5      521 S                             
  3 OOSTHUIZEN, ROANO               GARSFONTEIN              16.80  4      482 B                             
  4 KAPP, JOHAN                     HTS VERENIGING           17.15  3      439                               
  5 HILDEBRANDT, HENNIE             BERGSIG                  17.16  2      437                               
  6 V D LINDEN, DIVAN               BASTION A                17.80  1      362                               
_______________________________________________________________________________________
       Final Boys 19 110m Hurdles       (75)=18:05                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 WEBBER, NORTON                  BERGSIG                  15.44  6      732 G         PRESTIGE            
  2 STEYN, STEFAN                   JEUGLAND                 15.91  5      661 S                             
  3 VILJOEN, DANIE                  HTS VERENIGING           16.68  4      554 B                             
  4 HUGO, CHARL                     HTS VERENIGING           17.03  3      509                               
  5 MEINTJIES, ALBERT               BASTION A                17.25  2      481                               
  6 FOURIE, RUDOLPH                 BASTION A                       1        0                               
_______________________________________________________________________________________
           Final Boys 15 HighJump       (76)=18:05                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 PIENAAR, JUNIOR                 HTS VERENIGING            1.71  6      873 G                             
  2 WASSERMAN, DEON                 GARSFONTEIN               1.71  5      873 S                             
  3 FERREIRA, RUAN                  HTS VERENIGING            1.61  4      792 B                             
  4 V SITTERT, RUAN                 HTS VERENIGING            1.55  3      746                               
  4 STROH, EVANN                    JEUGLAND                  1.55  3      746                               
  4 GREYLING, R                     JEUGLAND                  1.55  3      746                               
_______________________________________________________________________________________
          Final Girls 16 HighJump       (77)=18:05                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 WAGNER, ANNELINE                JEUGLAND                  1.45  6      767 G                             
  2 OOSTHUIZEN, MARLI               AFR HOR MEISIES          1.45  5      767 S                             
  3 V ROOYEN, ILNE                  GARSFONTEIN               1.35  4      685 B                             
  4 DU TOIT, JAQUELINE              JEUGLAND                  1.35  3      685                               
  5 J V RENSBURG, ELNE              BERGSIG                   1.30  2      645                               
  5 V ZYL, DIANA                    BERGSIG                   1.30  2      645                               
  5 ROUX , MONIQUE                  GARSFONTEIN               1.30  2      645                               
  5 BEUKES, NATASSJA                JEUGLAND                  1.30  2      645                               
_______________________________________________________________________________________
           Final Boys 17 LongJump       (78)=18:05                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 V WYK, WALDO                    JEUGLAND                  6.32  6      786 G                             
  2 BORNMAN, ADRIAAN                GARSFONTEIN               6.22  5      766 S                             
  3 J V RENSBURG, DIVAN             JEUGLAND                  6.08  4      739 B                             
  4 VISSER, GUSTAV                  BERGSIG                   6.06  3      735                               
  5 STRYDOM, IVAN                   BASTION A                 5.90  2      705                               
  6 PIENAAR, JAY-JAY                BASTION A                 5.86  1      697                               
_______________________________________________________________________________________
          Final Girls 19 LongJump       (79)=18:05                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 BURKETT, TAELIA                 JEUGLAND                  5.59  6      861 G         PRESTIGE            
  2 CRONJE, CHARLENE                JEUGLAND                  5.01  5      723 S                             
  3 GREYVENSTEIN, JANENE            BASTION A                 4.89  4      696 B                             
  4 V D WATT, HANRI                 JEUGLAND                  4.88  3      693                               
  5 SWART, JANA                     JEUGLAND                  4.86  2      689                               
  6 DENEYSEN, MARISE                BERGSIG                   4.77  1      669                               
_______________________________________________________________________________________
              Final Girls 14 200m       (80)=18:10                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 VAN DORSTEN, LIZE               JEUGLAND                 25.60  6      996 G         PRESTIGE            
  2 V D BANK, JANINE                JEUGLAND                 28.40  5      725 S                             
  3 SCHOEMAN, MARELIZE              AFR HOR MEISIES         28.50  4      716 B                             
  4 FOURIE, MICHELLE                AFR HOR MEISIES         28.80  3      691                               
  5 HUMAN, BERNICE                  HTS VERENIGING           29.10  2      667                               
  6 DE RONDE, MELANIE               GARSFONTEIN              29.20  1      659                               
_______________________________________________________________________________________
               Final Boys 14 200m       (81)=18:15                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 MAARTENS, HEINRICH              HTS VERENIGING           23.40  6     1012 G         PRESTIGE            
  2 BEZUIDENHOUT, RUAN              GARSFONTEIN              25.10  5      823 S                             
  3 BEKKER, DONOVAN                 HTS VERENIGING           25.30  4      803 B                             
  4 FOURIE, JUAN                    BASTION A                25.60  3      773                               
  5 LOTTER, WESSEL                  BASTION A                25.90  2      745                               
  6 VENTER, HEIN                    JEUGLAND                 26.70  1      672                               
_______________________________________________________________________________________
              Final Girls 15 200m       (82)=18:20                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 MAREE, MONIQUE                  GARSFONTEIN              26.80  6      803 G                             
  2 VILJOEN, CLAUDIA                AFR HOR MEISIES         27.10  5      776 S                             
  3 SMIT, SUEDIA                    BERGSIG                  27.18  4      768 B                             
  4 ERASMUS, ROELIEN                AFR HOR MEISIES         28.30  3      671                               
  5 GOMEZ, ANCHEN                   HTS VERENIGING           28.78  2      632                               
  6 VAN ZYL, CHRISTINE              JEUGLAND                 28.80  1      630                               
_______________________________________________________________________________________
               Final Boys 15 200m       (83)=18:25                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 METTLER, ARNOLD                 BERGSIG                  24.40  5.5    755 G                             
  1 BADENHORST, BRENT               JEUGLAND                 24.40  5.5    755 G                             
  3 PIENAAR, JUNIOR                 HTS VERENIGING           24.80  4      716 B                             
  4 HALL, GIDEON                    HTS VERENIGING           24.90  3      706                               
  5 JOUBERT, HERMAN                 BERGSIG                  25.30  2      668                               
  6 DU PLESSIS, RENALDO             JEUGLAND                 25.50  1      650                               
_______________________________________________________________________________________
              Final Girls 16 200m       (84)=18:30                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 ENGELBRECHT, RIKA               GARSFONTEIN              27.30  6      718 G                             
  2 ELS, LIZANNE                    GARSFONTEIN              27.40  5      709 S                             
  3 DENNEWILL, SAMANTHA             JEUGLAND                 28.80  4      593 B                             
  4 BENNETT, MARYKE                 HTS VERENIGING           29.00  3      578                               
  5 V D LINDE, ZINTA                AFR HOR MEISIES         29.20  2      562                               
  6 BEETS, ROZANNE                  BERGSIG                  29.30  1      555                               
_______________________________________________________________________________________
               Final Boys 16 200m       (85)=18:35                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 BESTER, DANIE                   HTS VERENIGING           23.40  6      862 G                             
  2 ERASMUS, PAUL                   JEUGLAND                 23.60  5      840 S                             
  3 BELLINGAN, VIVIAN               HTS VERENIGING           23.70  4      829 B                             
  4 GUNTER, RUAN                    BASTION A                23.90  3      808                               
  5 KOEKEMOER, GERHARD              GARSFONTEIN              24.30  2      766                               
  6 VENTER, STEFAN                  GARSFONTEIN              24.40  1      756                               
_______________________________________________________________________________________
            Final Boys 19 Shotput       (86)=18:35                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 BARKHUIZEN, STEPHAN             GARSFONTEIN              13.35  6      667 G                             
  2 SMIT, PIETER                    HTS VERENIGING           13.19  5      658 S                             
  3 GEYSER, THYS                    HTS VERENIGING           12.49  4      615 B                             
  4 KRUGER, ZAK                     JEUGLAND                 12.48  3      614                               
  5 SAUNDERS, JP                    JEUGLAND                 12.45  2      613                               
  6 DE JAGER, ANTON                 BASTION A                11.58  1      559                               
_______________________________________________________________________________________
            Final Girls 14 Discus       (87)=18:35                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 ALLERS, MICHELLE                GARSFONTEIN              29.39  6      840 G         PRESTIGE            
  2 GERRYTS, WILKEN                 AFR HOR MEISIES         23.22  5      630 S                             
  3 VISAGIE, LUSAHN                 AFR HOR MEISIES         21.65  4      578 B                             
  4 PRINSLOO, DANIELLE              GARSFONTEIN              21.15  3      561                               
  5 VORSTER, MARUSCHKA              AFR HOR MEISIES         18.30  2      463                               
  6 ALBERTS, TANYA                  BASTION A                17.58  1      438                               
_______________________________________________________________________________________
            Final Boys 15 Javelin       (88)=18:35                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 VAN WYK , TIAAN                 HTS VERENIGING           49.79  6      773 G         PRESTIGE            
  2 BOOYSEN, WYNAND                 BASTION A                48.40  5      747 S         PRESTIGE            
  3 OLIVIER, E                      BASTION A                40.30  4      597 B                             
  4 VENTER, A                       BERGSIG                  38.26  3      559                               
  5 BARNARD, BJORN                  JEUGLAND                 37.28  2      541                               
_______________________________________________________________________________________
              Final Girls 17 200m       (89)=18:40                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 TEREBLANCHE, BERTINE            JEUGLAND                 26.70  6      717 G                             
  2 V DYK, LINDA                    BASTION A                26.80  4.5    708 S                             
  2 DAVIES, NATASHA                 JEUGLAND                 26.80  4.5    708 S                             
  4 POTGIETER, JANINE               GARSFONTEIN              27.40  3      656                               
  5 NIEUWOUDT, MONIQUE              BERGSIG                  27.70  2      630                               
  6 BESTER, JANIE                   GARSFONTEIN              27.80  1      622                               
_______________________________________________________________________________________
               Final Boys 17 200m       (90)=18:45                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 MANS, FRANCOIS                  BASTION A                23.00  6      815 G                             
  2 VENTER, WILLIE                  GARSFONTEIN              23.40  5      771 S                             
  3 V WYK, WALDO                    JEUGLAND                 23.50  4      761 B                             
  4 VAN STADEN, HENDRIK             JEUGLAND                 23.72  3      738                               
  5 DE WET, JACO                    HTS VERENIGING           23.75  1.5    735                               
  5 VAN MAASWINKEL, GIAAN           JEUGLAND                 23.75  1.5    735                               
  7 V D LINDEN, DIVAN               BASTION A                23.80  0      730                               
_______________________________________________________________________________________
              Final Girls 19 200m       (91)=18:50                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 CRONJE, CHARLENE                JEUGLAND                 25.65  6      780 G         PRESTIGE            
  2 BURKETT, TAELIA                 JEUGLAND                 25.83  5      763 S         PRESTIGE            
  3 NEL, ZELMARIE                   JEUGLAND                 28.30  4      550 B                             
  4 ACKERMAN, TANYA                 AFR HOR MEISIES         28.40  3      542                               
  5 LANGENHOVEN, VASTI              AFR HOR MEISIES         29.60  2      453                               
  6 LAMMERTYN, LEANDI               HTS VERENIGING           29.88  1      433                               
_______________________________________________________________________________________
               Final Boys 19 200m       (92)=18:55                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 SMIT, PIETER                    HTS VERENIGING           22.50  6      797 G                             
  2 LABUSCHAGNE, WIZI               HTS VERENIGING           22.80  5      765 S                             
  3 NIEMAND, JACO                   JEUGLAND                 23.20  4      722 B                             
  4 CRONJE, EMILE                   JEUGLAND                 23.30  3      712                               
  5 VERMAAK, JOHAN                  BERGSIG                  23.40  2      702                               
_______________________________________________________________________________________
             Final Girls 14 1500m       (93)=19:00                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 KUUN, ENGELA                    AFR HOR MEISIES       5:15.20  6      760 G                             
  2 V D MERWE, CHALAINE             HTS VERENIGING         5:19.60  5      725 S                             
  3 CIKO, AMANDA                    JEUGLAND               5:25.70  4      678 B                             
  4 BOSHOFF, ALMIEN                 GARSFONTEIN            5:38.10  3      590                               
  5 RANDALL, ELSPETT                AFR HOR MEISIES       5:44.60  2      546                               
  6 V TONDER, FRANCETTE             GARSFONTEIN            5:45.60  1      540                               
  7 JOUBERT, CHARLENE               BERGSIG                         0        0                               
  8 STEYN, YOLANDI                  BERGSIG                         0        0                               
_______________________________________________________________________________________
              Final Boys 14 1500m       (94)=19:07                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 KOEKEMOER, MARNUS               GARSFONTEIN            4:49.00  6      719 G                             
  2 V RENSBURG, TINUS               JEUGLAND               5:04.00  5      597 S                             
  3 BOSHOFF, BERNARD                JEUGLAND               5:08.80  4      561 B                             
  4 MOSTERT, JEAN                   JEUGLAND               5:09.50  3      556                               
  5 MOSTERT, IVAN                   JEUGLAND               5:20.30  2      479                               
  6 ERASMUS, WILHELM                BERGSIG                         1        0                               
  7 TALJAARD, JACO                  JEUGLAND                        0        0                               
_______________________________________________________________________________________
           Final Girls 19 Shotput       (95)=19:15                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 V D WALT, LINDA                 HTS VERENIGING           10.11  6      593 G                             
  2 LEWIS, BONITA                   JEUGLAND                 09.55  5      551 S                             
  3 DE BUYS, MONIQUE                GARSFONTEIN              08.98  4      509 B                             
  4 SWART, JANA                     BERGSIG                  08.86  3      500                               
  5 CLAASEN, CHRISTELLE             JEUGLAND                 08.65  2      484                               
  6 V STADEN, JACKIE                BASTION A                08.12  1      443                               
_______________________________________________________________________________________
            Final Girls 15 Discus       (96)=19:15                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 BERRY, ESMARIE                  BERGSIG                  27.29  6      697 G                             
  2 SWANEVELDER, CLARINDA           JEUGLAND                 27.09  5      691 S                             
  3 DU PLESSIS, ANUSCHHA            BERGSIG                  25.07  4      629 B                             
  4 NAUDE, LEZANNE                  GARSFONTEIN              23.65  3      585                               
  5 VAN WYK, LIDA                   HTS VERENIGING           22.43  2      547                               
  6 PIENAAR, CHEVON                 JEUGLAND                 21.52  1      518                               
_______________________________________________________________________________________
            Final Boys 14 Javelin       (97)=19:15                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 PESTONA, ALVIO                  HTS VERENIGING           35.62  6      593 G                             
  2 BADENHORST, LOUIS               GARSFONTEIN              33.50  5      549 S                             
  3 STEYN, JACOBUS                  HTS VERENIGING           31.76  4      512 B                             
  4 BOTHA, ROBERT                   JEUGLAND                 31.38  3      504                               
  5 DE KOCK, GERHARD                GARSFONTEIN              30.38  2      482                               
  6 ERASMUS, WILHELM                BERGSIG                  30.38  1      482                               
_______________________________________________________________________________________
             Final Girls 15 1500m       (98)=19:15                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 VAN ZYL, CHRISTINE              JEUGLAND               5:19.80  6      661 G                             
  2 TAYLOR, CHERESE                 GARSFONTEIN            5:21.50  5      649 S                             
  3 WAGNER, CARIEN                  HTS VERENIGING         5:34.80  4      554 B                             
  4 BUITENDACH, RONE                BASTION A              5:40.00  3      520                               
  5 LOUW, MONIQUE                   AFR HOR MEISIES       5:41.80  2      508                               
  6 HEENOP, TINE                    HTS VERENIGING                  1        0                               
_______________________________________________________________________________________
              Final Boys 15 1500m       (99)=19:21                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 PRINSLOO , TIAAN                BERGSIG                4:45.30  6      669 G                             
  2 BOTHA, PHILLIP                  HTS VERENIGING         4:46.20  5      661 S                             
  3 ALLERS, HERMAN                  HTS VERENIGING         4:46.50  4      659 B                             
  4 LE ROUX, HENNIP                 HTS VERENIGING         4:46.60  3      658                               
  5 ANNANDALE, ALWYN                GARSFONTEIN            4:57.20  2      573                               
  6 HUMAN, LEON                     BASTION A                       1        0                               
_______________________________________________________________________________________
            Final Girls 16 1500m       (100)=19:28                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 JOUBERT, CORNELIA               BASTION A              4:48.80  6      880 G                             
  2 BEUKES, NATASSJA                JEUGLAND               5:33.80  5      524 S                             
  3 ROUX, GENEVIEVE                 AFR HOR MEISIES       5:47.50  4      436 B                             
  4 MINNAAR, CHANEL                 JEUGLAND               5:53.00  3      403                               
  5 VERMAAK, MARI                  AFR HOR MEISIES       5:59.10  2      367                               
  6 HUGO, RONEL                     AFR HOR MEISIES       6:02.40  1      348                               
_______________________________________________________________________________________
             Final Boys 16 1500m       (101)=19:35                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 BRUMMER, DEAN                   JEUGLAND               4:31.90  6      720 G                             
  2 STEENEKAMP, NICOLAAS            BERGSIG                4:37.30  5      671 S                             
  3 WILSON, MARK                    JEUGLAND               4:37.50  4      670 B                             
  4 NORTJE, RUAN                    BASTION A              4:39.20  3      655                               
  5 BRUMMER, JEAN                   HTS VERENIGING                  2        0                               
  6 NEPGEN, RUDI                    HTS VERENIGING                  1        0                               
  7 TERREBLANCHE, MICHAEL           HTS VERENIGING                  0        0                               
_______________________________________________________________________________________
          Final Boys 17 HighJump       (102)=19:42                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 CRONJ, D                       JEUGLAND                  1.75  6      768 G                             
  2 STOLZ, G                        GARSFONTEIN               1.75  5      768 S                             
  3 HILDEBRANDT, HENNIE             BERGSIG                   1.65  4      700 B                             
  4 VAN ZYL, Z                      HTS VERENIGING            1.60  3      667                               
  5 OBERHOLZER, G                   BASTION A                 1.55  2      634                               
  5 OOSTHUIZEN, ROANO               GARSFONTEIN               1.55  2      634                               
_______________________________________________________________________________________
        Final Boys 19 TripleJump       (103)=19:42                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 JOHNSON, WHYBRO                 HTS VERENIGING           12.86  6      715 G                             
  2 STEYN, STEFAN                   JEUGLAND                 12.27  5      664 S                             
  3 SAUNDERS, JP                    JEUGLAND                 12.20  4      658 B                             
  4 COMBRINK, WERNER                BASTION A                12.10  3      650                               
  5 MAREE, JP                       GARSFONTEIN              11.61  2      608                               
  6 PASCOE, MARK                    BERGSIG                  11.58  1      605                               
_______________________________________________________________________________________
         Final Girls 17 LongJump       (104)=19:42                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 DAVIES, NATASHA                 JEUGLAND                  5.32  6      841 G         PRESTIGE            
  2 OOSTHUIZEN, YOLANDI             BASTION A                 5.31  5      838 S         PRESTIGE            
  3 KUHN, GRETHA                    AFR HOR MEISIES          4.77  4      707 B                             
  4 ANDRIES, CHRIZELLE              AFR HOR MEISIES          4.70  3      691                               
  5 HORAK, REN                     JEUGLAND                  4.69  2      688                               
  6 KOEKEMOER, LANA                 GARSFONTEIN               4.63  1      674                               
_______________________________________________________________________________________
           Final Boys 17 Shotput       (105)=19:42                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 DE KOCK, ZANDER                 HTS VERENIGING           14.84  6      800 G         PRESTIGE            
  2 POSTHUMUS, CHRISTIAAN           BERGSIG                  14.65  5      787 S         PRESTIGE            
  3 COETZEE, MARCO                  JEUGLAND                 13.47  4      711 B                             
  4 SMITH, JOHN ANDREW              HTS VERENIGING           12.83  3      671                               
  5 GROENEWALD, POACHER             GARSFONTEIN              12.54  2      652                               
  6 VENTER, JACQUES                 JEUGLAND                 12.12  1      626                               
_______________________________________________________________________________________
            Final Boys 19 Discus       (106)=19:42                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 LE ROUX, GRANT                  HTS VERENIGING           40.50  6      623 G                             
  2 BARKHUIZEN, STEPHAN             GARSFONTEIN              37.06  5      557 S                             
  3 MINNAAR, Q                      HTS VERENIGING           35.17  4      521 B                             
  4 V D BERG, JP                    JEUGLAND                 31.96  3      457                               
  5 ERASMUS, JACKIE                 GARSFONTEIN              29.00  2      397                               
  6 VENTER, NANTES                  JEUGLAND                 28.03  1      377                               
  7 RYMASZEWSKI, STEPHAN            BASTION A                27.94  0      375                               
  8 DE JAGER, ANTON                 BASTION A                27.54  0      366                               
_______________________________________________________________________________________
           Final Boys 16 Javelin       (107)=19:42                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 V D SANDT, T                    JEUGLAND                 47.89  6      712 G                             
  2 DUVENHAGE, ANTON                JEUGLAND                 47.80  5      710 S                             
  3 WHEELER, JUSTIN                 BASTION A                46.75  4      692 B                             
_______________________________________________________________________________________
            Final Girls 17 1500m       (108)=19:42                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 BRIEDENHANN, DANIELLE           BASTION A              5:18.40  6      587 G                             
  2 KUHN, GRETHA                    AFR HOR MEISIES       5:19.60  5      578 S                             
  3 MULLER, JOLANDIE                GARSFONTEIN            5:21.40  4      565 B                             
  4 MALHERBE, KARLA                 JEUGLAND               5:23.70  3      549                               
  5 BOTHA, SUSAN                    AFR HOR MEISIES       6:12.40  2      253                               
  6 HOLSTER, LIESEL                 GARSFONTEIN            6:15.80  1      235                               
_______________________________________________________________________________________
             Final Boys 17 1500m       (109)=19:49                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 SMIT, JACO                      BASTION A              4:15.00  6      824 G         PRESTIGE            
  2 DEKKER, RAN                    GARSFONTEIN            4:17.60  5      797 S                             
  3 GOUWS, DAVID                    BASTION A              4:26.40  4      712 B                             
  4 LEAS, DARREN                    GARSFONTEIN            4:59.30  3      443                               
  5 BOOYENS, CHRISTO                GARSFONTEIN            5:00.00  2      438                               
  6 VAN SCHALKWYK, RIAAN            JEUGLAND               5:03.10  1      416                               
  7 CUNNIFF, NEIL                   BERGSIG                         0        0                               
_______________________________________________________________________________________
            Final Girls 19 1500m       (110)=20:03                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 GERBER, MARYKE                  JEUGLAND               5:28.00  6      461 G                             
  2 MOUTON, ELISMA                  GARSFONTEIN            5:31.60  5      438 S                             
  3 HEYMAN, LEANA                   BASTION A              5:33.70  4      424 B                             
  4 STRYDOM , NATASHA               GARSFONTEIN            5:34.40  3      420                               
  5 BUITENDACH, ONICA               BASTION A              6:10.00  2      214                               
  6 LOUW, MICHELLE                  AFR HOR MEISIES                1        0                               
  7 HAASBROEK, CHARLEBNE            BERGSIG                         0        0                               
_______________________________________________________________________________________
             Final Boys 19 1500m       (111)=20:03                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 SAAYMAN, ARMAND                 BASTION A              4:22.90  6      651 G                             
  2 OBERHOLZER, MAURITZ             JEUGLAND               4:23.30  5      648 S                             
  3 HATTINGH, LEONARD               BERGSIG                4:23.50  4      646 B                             
  4 SWART, HANSIE                   BASTION A              4:27.60  3      609                               
  5 DU PREEZ, WILLIE                HTS VERENIGING         4:31.00  2      580                               
  6 BUITENDACH, ANR                BASTION A              4:40.00  1      506                               
  7 DREYER, KOBUS                   HTS VERENIGING                  0        0                               
_______________________________________________________________________________________
          Final Girls 14 Shotput       (112)=20:03                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 VAN WYK, N                      BASTION A                10.53  6      737 G                             
  2 MAREE, A                        AFR HOR MEISIES         09.60  5      659 S                             
  3 SWART, M                        BERGSIG                  09.30  4      634 B                             
  4 SMIT, M                         JEUGLAND                 09.06  3      614                               
  5 GREEN, C                        JEUGLAND                 09.04  2      612                               
  6 BRUWER, C                       BASTION A                08.87  1      598                               
_______________________________________________________________________________________
           Final Girls 17 Discus       (113)=20:03                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 TROSKIE, ILZE                   JEUGLAND                 30.46  6      621 G                             
  2 MULLER, JOALIZE                 AFR HOR MEISIES         28.46  5      570 S                             
  3 HEYNEKE, VERONICA               JEUGLAND                 27.28  4      540 B                             
  4 STOFBERG, MAGDA                 BASTION A                26.78  3      528                               
  5 PRETORIUS, A                    BERGSIG                  25.28  2      489                               
  6 COETZEE, SANMARI                HTS VERENIGING           23.43  1      440                               
_______________________________________________________________________________________
          Final Girls 16 Javelin       (114)=20:03                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 SWANEVELDER, CLARINDA           JEUGLAND                 32.70  6      704 G         PRESTIGE            
  2 BOTHA, ANSTA                    BERGSIG                  31.97  5      685 S         PRESTIGE            
  3 KRUGER , ISABEL                 GARSFONTEIN              31.69  4      678 B         PRESTIGE            
  4 PEENZ, KIKI                     AFR HOR MEISIES         29.07  3      610                               
  5 VERMEULEN, NAOMI                BERGSIG                  24.69  2      495                               
  6 DENYSEN, KARIN                  BASTION A                20.20  1      369                               
_______________________________________________________________________________________
             Final Girls 14 400m       (115)=20:10                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 V D BERGH, JANINE               JEUGLAND                 64.80  6      709 G                             
  2 BOTHA, ANKE                     GARSFONTEIN              65.10  5      697 S                             
  3 BOTES, LOUELLE                  AFR HOR MEISIES         65.70  4      676 B                             
  4 FOURIE, MICHELLE                AFR HOR MEISIES         66.30  3      654                               
  5 BLIGNAUT, JANRI                 AFR HOR MEISIES         69.00  2      562                               
  6 ERASMUS, LINDI                  JEUGLAND                 71.80  1      475                               
_______________________________________________________________________________________
              Final Boys 14 400m       (116)=20:15                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 MAARTENS, HEINRICH              HTS VERENIGING           54.38  6      853 G         =PRESTIGE           
  2 BERGH, DE WET                   GARSFONTEIN              58.40  5      676 S                             
  3 V NISPEN, JASON                 HTS VERENIGING           59.30  4      640 B                             
  4 LOTTER, WESSEL                  BASTION A                59.90  3      617                               
  5 CLAASSEN, REINHARD              HTS VERENIGING           60.30  2      601                               
  6 BESTER, JOHAN                   JEUGLAND                 61.20  1      568                               
_______________________________________________________________________________________
             Final Girls 15 400m       (117)=20:20                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 MAREE, MONIQUE                  GARSFONTEIN              62.20  6      773 G                             
  2 ERASMUS, ROELIEN                AFR HOR MEISIES         65.80  5      637 S                             
  3 SWART, DEBBILIZE                JEUGLAND                 67.10  4      592 B                             
  4 WAGNER, CARIEN                  HTS VERENIGING           68.00  3      562                               
  5 HATTING, NICOLENE               BASTION A                69.10  2      526                               
  6 ERASMUS, EMILIE                 AFR HOR MEISIES         69.40  1      517                               
_______________________________________________________________________________________
              Final Boys 15 400m       (118)=20:25                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 BADENHORST, BRENT               JEUGLAND                 56.10  6      707 G                             
  2 PIENAAR, JUNIOR                 HTS VERENIGING           58.50  5      608 S                             
  3 HALL, GIDEON                    HTS VERENIGING           59.40  4      574 B                             
  4 WILSON, J.L.                    GARSFONTEIN              60.10  3      547                               
  5 HUMAN, LEON                     BASTION A                61.10  2      511                               
  6 DU PLESSIS, RENALDO             JEUGLAND                 62.30  1      469                               
_______________________________________________________________________________________
             Final Girls 16 400m       (119)=20:30                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 JOUBERT, CORNELIA               BASTION A                61.70  6      721 G                             
  2 CATO, MONICA                    BERGSIG                  63.40  5      656 S                             
  3 V D LINDE, ZINTA                AFR HOR MEISIES         66.40  4      550 B                             
  4 LAUBSCHER, MADRI                AFR HOR MEISIES         66.80  3      537                               
  5 V SCHALKWYK, CARLI              GARSFONTEIN              66.84  2      535                               
  6 ROODE, LEANDRI                  AFR HOR MEISIES         66.86  1      535                               
_______________________________________________________________________________________
              Final Boys 16 400m       (120)=20:35                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 BELLINGAN, VIVIAN               HTS VERENIGING           52.40  6      811 G         PRESTIGE            
  2 JONCK, WIEKUS                   JEUGLAND                 52.50  5      807 S         =PRESTIGE           
  3 SNYMAN, MARCEL                  GARSFONTEIN              53.60  4      755 B                             
  4 FULLARD, JACQUES                HTS VERENIGING           53.90  3      741                               
  5 V STADEN, CONRAD                GARSFONTEIN              54.50  2      714                               
  6 GUNTER, RUAN                    BASTION A                56.00  1      649                               
_______________________________________________________________________________________
             Final Girls 17 400m       (121)=20:40                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 V DYK, LINDA                    BASTION A                60.30  6      727 G         PRESTIGE            
  2 TEREBLANCHE, BERTINE            JEUGLAND                 61.10  5      695 S         PRESTIGE            
  3 POTGIETER, JANINE               GARSFONTEIN              63.20  4      616 B         PRESTIGE            
  4 BADENHORST, DALAINE             AFR HOR MEISIES         63.70  3      598           PRESTIGE            
  5 BRIEDENHANN, DANIELLE           BASTION A                64.10  2      583           PRESTIGE            
  6 NIEUWOUDT, MONIQUE              BERGSIG                  64.50  1      569           PRESTIGE            
_______________________________________________________________________________________
              Final Boys 17 400m       (122)=20:45                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 MANS, FRANCOIS                  BASTION A                51.16  6      823 G                             
  2 VAN STADEN, HENDRIK             JEUGLAND                 52.30  5      767 S                             
  3 MAREE, JACQUES                  GARSFONTEIN              53.60  4      707 B                             
  4 V RENSBURG, JACO                JEUGLAND                 53.80  3      698                               
  5 HUMAN, LOUIS                    BASTION A                54.10  2      685                               
_______________________________________________________________________________________
             Final Girls 19 400m       (123)=20:50                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 WAIT, NICOLE                    JEUGLAND                 63.87  6      552 G                             
  2 CRONJE, CHARLENE                JEUGLAND                 65.50  5      497 S                             
  3 J V RENSBURG, LOUISE            GARSFONTEIN              65.70  4      490 B                             
  4 RANDALL, MARION                 AFR HOR MEISIES         67.40  3      436                               
  5 LANGENHOVEN, VASTI              AFR HOR MEISIES         68.00  2      417                               
_______________________________________________________________________________________
              Final Boys 19 400m       (124)=20:55                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 VERMAAK, JOHAN                  BERGSIG                  52.70  6      660 G                             
  2 WEBBER, NORTON                  BERGSIG                  52.80  5      655 S                             
  3 VENTER, RICUS                   JEUGLAND                 53.50  4      624 B                             
  4 PRINSLOO, THINUS                GARSFONTEIN              54.20  3      595                               
  5 SWART, HANSIE                   BASTION A                54.50  2      582                               
  6 DE BRUIN, DIRK                  HTS VERENIGING           54.70  1      574                               
_______________________________________________________________________________________
     Final Girls 14 4X100m Relay       (125)=21:10                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 RELAY TEAM,                     AFR HOR MEISIES         55.20  6      748 G                             
  2 RELAY TEAM,                     JEUGLAND                 55.40  5      739 S                             
  3 RELAY TEAM,                     GARSFONTEIN              56.40  4      695 B                             
  4 RELAY TEAM,                     BASTION A                58.50  3      609                               
  5 RELAY TEAM,                     BERGSIG                  61.10  2      511                               
  6 RELAY TEAM,                     BASTION UITNODIGING      61.90  1      482                               
_______________________________________________________________________________________
      Final Boys 14 4X100m Relay       (126)=21:10                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 RELAY TEAM,                     HTS VERENIGING           48.80  6      883 G                             
  2 RELAY TEAM,                     GARSFONTEIN              50.30  5      804 S                             
  3 RELAY TEAM,                     BASTION A                52.00  4      720 B                             
  4 RELAY TEAM,                     JEUGLAND                 52.10  3      716                               
  5 RELAY TEAM,                     BASTION UITNODIGING      54.70  2      600                               
  6 RELAY TEAM,                     GARSFONTEIN              55.30  1      575                               
_______________________________________________________________________________________
     Final Girls 15 4X100m Relay       (127)=21:10                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 RELAY TEAM,                     AFR HOR MEISIES         54.10  6      746 G                             
  2 RELAY TEAM,                     GARSFONTEIN              54.40  5      732 S                             
  3 RELAY TEAM,                     JEUGLAND                 55.50  4      684 B                             
  4 RELAY TEAM,                     HTS VERENIGING           57.00  3      620                               
  5 RELAY TEAM,                     BASTION A                57.10  2      616                               
_______________________________________________________________________________________
      Final Boys 15 4X100m Relay       (128)=21:10                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 RELAY TEAM,                     HTS VERENIGING           48.10  6      817 G                             
  2 RELAY TEAM,                     GARSFONTEIN              48.40  5      801 S                             
  3 RELAY TEAM,                     JEUGLAND                 48.80  4      780 B                             
  4 RELAY TEAM,                     BERGSIG                  49.60  3      740                               
  5 RELAY TEAM,                     GARSFONTEIN              49.70  2      735                               
  6 RELAY TEAM,                     BASTION A                51.06  1      669                               
  7 RELAY TEAM,                     BASTION UITNODIGING             0        0                               
_______________________________________________________________________________________
     Final Girls 16 4X100m Relay       (129)=21:10                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 RELAY TEAM,                     GARSFONTEIN              53.60  6      676 G                             
  2 RELAY TEAM,                     JEUGLAND                 55.30  5      602 S                             
  3 RELAY TEAM,                     AFR HOR MEISIES         55.80  4      582 B                             
  4 RELAY TEAM,                     BERGSIG                  56.00  3      573                               
  5 RELAY TEAM,                     HTS VERENIGING           57.00  2      534                               
_______________________________________________________________________________________
      Final Boys 16 4X100m Relay       (130)=21:10                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 RELAY TEAM,                     HTS VERENIGING           45.50  6      876 G                             
  2 RELAY TEAM,                     JEUGLAND                 45.80  5      859 S                             
  3 RELAY TEAM,                     BASTION A                45.90  4      853 B                             
  4 RELAY TEAM,                     GARSFONTEIN              46.30  3      830                               
  5 RELAY TEAM,                     BERGSIG                  51.30  2      581                               
_______________________________________________________________________________________
     Final Girls 17 4X100m Relay       (131)=21:10                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 RELAY TEAM,                     JEUGLAND                 52.40  6      765 G                             
  2 RELAY TEAM,                     AFR HOR MEISIES         53.00  5      736 S                             
  3 RELAY TEAM,                     BASTION A                54.70  4      660 B                             
  4 RELAY TEAM,                     GARSFONTEIN              55.70  3      617                               
  5 RELAY TEAM,                     BERGSIG                  56.00  2      605                               
_______________________________________________________________________________________
      Final Boys 17 4X100m Relay       (132)=21:10                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 RELAY TEAM,                     JEUGLAND                 45.20  6      817 G                             
  2 RELAY TEAM,                     BASTION A                45.40  5      806 S                             
  3 RELAY TEAM,                     GARSFONTEIN              45.80  4      783 B                             
  4 RELAY TEAM,                     BASTION A                47.50  3      693                               
  5 RELAY TEAM,                     BERGSIG                  47.60  2      688                               
  6 RELAY TEAM,                     HTS VERENIGING           47.90  1      673                               
_______________________________________________________________________________________
     Final Girls 19 4X100m Relay       (133)=21:10                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 RELAY TEAM,                     JEUGLAND                 52.90  6      627 G                             
  2 RELAY TEAM,                     BERGSIG                  54.80  5      546 S                             
  3 RELAY TEAM,                     AFR HOR MEISIES         55.40  4      522 B                             
  4 RELAY TEAM,                     GARSFONTEIN              58.10  3      419                               
  5 RELAY TEAM,                     HTS VERENIGING           58.20  2      415                               
_______________________________________________________________________________________
      Final Boys 19 4X100m Relay       (134)=21:10                                           
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
  1 RELAY TEAM,                     HTS VERENIGING           44.20  6      762 G                             
  2 RELAY TEAM,                     JEUGLAND                 45.00  5      718 S                             
  3 RELAY TEAM,                     GARSFONTEIN              46.60  4      634 B                             
  4 RELAY TEAM,                     BERGSIG                  47.80  3      575                               
  5 RELAY TEAM,                     BASTION A                47.90  2      571                               
_______________________________________________________________________________________
Final Boys 19 800m,400m,2X200m Relay       (135)=21:10                                       
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________
Final Girls 19 800m,400m,2X200m Relay       (136)=21:10                                      
Place Athlete                Team               Performance Points Table Medal  Records
_______________________________________________________________________________________
     
     
     

 
 

Terug Tuis Volgende

Laaste veranderings datum  : 02/09/04 09:46 PM